بهترین بازی های واقعیت افزوده

بازی واقعیت افزوده چیست ؟

واقعیت افزوده یا این که Augmented Reality که به اختصار به آن AR نیز گفته می‌شود. تفاوت حقیقت افزوده در‌ این میباشد که هنگامی که شما در حال تجربه AR می باشید ، یک تصویر را در وضعیت حقیقی و واقعی می‌بینید. حقیقت افزوده مغایر حقیقت مجازی نیازی به عینک یا این که از این دست امکانات ندارد. یوزرها حقیقت افزوده را به وسیله صفحه نمایش یک دستگاه هوشمند (مانند تلفن هوشمند) مشاهده می‌کنند. صفحه نمایش با استفاده از دوربین، فضای حقیقی و واقعی را به همراه ایتم های افزوده گردیده به استفاده کننده نشان می‌دهد.

با بازی های واقعیت افزوده آشنا شوید

دنبال راهی هیجان‌انگیز می‌گردید تا با استفاده از گوشی‌های هوشمند، کودک خود را سرگرم کنید؟ ما به شما در این مقاله 5 مورد از بهترین بازی های واقعیت افزوده را معرفی می‌کنیم. بازی های واقعیت افزوده (Augmented Reality)، از بهترین راه‌ها برای خوشحال کردن کودکان هستند. این بازی‌ها به شما کمک می‌کنند تا با استفاده از تبلت و گوشی‌های هوشمند، دنیای فانتزی و واقعی را با هم ترکیب کنید. فقط کافیست که گوشی خود را به سمت منظره‌ای بگیرید و سپس می‌بینید که اژدهای سه بعدی، ربات و یا آدم فضایی ظاهر می‌شود. اولین بازی‌هایی که در این سبک منتشر شدند، Ingress و Pokemon Go نام داشتند؛ اما طی سال‌های 2018 و 2019، بازی‌های مهم و بزرگی منتشر شدند.

بهترین بازی های واقعیت افزوده برای گوشی های اندروید و iOS

بازی واقعیت افزوده Ingress Prime

بازی واقعیت افزوده Ingress Prime

Ingress Prime جزو اولین بازی های واقعیت افزوده خوبی بود که برای اندروید منتشر شد. تیم سازنده بازی، Niantic است که بازی «پوکمون گو» را هم در کارنامه دارد. زمانی که این بازی منتشر شد، توجه‌های زیادی را به خود جلب کرد. نحوه انجام بازی به این صورت است که شما در دنیای واقعی شروع به حرکت می‌کنید و بازی به شما دروازه‌های مخفی را نشان می‌دهد.

بازی واقعیت افزوده Pokémon Go

بازی واقعیت افزوده Pokémon Go

«پوکمون گو» بزرگ‌ترین بازی موبایل و همچنین یکی از بزرگ‌ترین بازی‌هایی محسوب می‌شود که در سبک واقعیت افزوده ساخته شده است. مانند بازی Ingress، پایه اولیه بازی بر این اساس است که دنیای پیرامون خود را بگردید، پوکمون‌ها و سنگ‌های قیمتی را جمع‌آوری کنید و با دشمنان بجنگید.

بازی واقعیت افزوده Ghostbusters World

بازی واقعیت افزوده Ghostbusters World

بازی Ghostbusters World از آن دست بازی‌هایی‌ست که شباهت زیادی به Pokémon Go دارد. در این بازی باید در دنیای واقعی بچرخید و انواع روح‌ها را به دام اندازید. شما ارواح را جمع‌آوری می‌کنید، با آنها مبارزه کرده و سپس ارتقا پیدا می‌کنید…

بازی واقعیت افزوده The Walking Dead: Our World

بازی واقعیت افزوده The Walking Dead: Our World

در بازی The Walking Dead: Our World شما منطقه را با کشتن زامبی‌ها پاک سازی و سپس روی نقشه علامت گذاری می‌کنید تا سایر بازیکنان آن را ببینند. شخصیت‌های زیادی از سریال The Walking Dead هم در بازی وجود دارند که می‌توانید آنها را جمع‌آوری کنید تا به شما در کشتن زامبی‌ها کمک کنند. بخش‌هایی از بازی از سریال الهام گرفته شده و مرحله‌های داستانی زیادی هم در بازی وجود دارند.

بازی واقعیت افزوده FishingStrike

بازی واقعیت افزوده FishingStrike

در بازی می‌توانید قرقره، طعمه و سایر ابزار مورد نیاز را برای ماهیگیری بدست بیاورید. در این بازی محدودیت انرژی وجود ندارد، پس تا دلتان می‌خواهد، می‌توانید ماهی بگیرید. در بازی بیش از 500 نوع ماهی برای صید کردن وجود دارد. البته برخلاف سایر بازی‌های این فهرست، FishingStrike کاملا واقعیت افزوده نیست، اما می‌توانید ماهی‌هایی را که صید کرده‌اید را بصورت واقعیت افزوده مشاهده کنید.